Допомога людям, що постраждали від війни – нині новий формат служіння громад УЦХВЄ

Раптовий напад Росії на Україну не залякав, а ще більше згуртував українців. Християни віри євангельської одні з перших, хто відгукнулися і самоорганізувалися у волонтерські рухи. При обласних Об’єднаннях відразу були створені координаційні центри.

Координаційна Рада, що була створена в перші дні війни і яка діє при багатьох обласних Об’єднаннях УЦХВЄ для ефективного реагування на потреби людей в умовах війни, ставить перед собою завдання організовувати взаємодію церков та обласних Об’єднань під час евакуації, вивозити і розміщати переселенців, здійснювати збір і надання гуманітарної допомоги постраждалим, координувати роботу помісних церков в даному напрямку.

В перші дні війни помісні церкви ХВЄ досить швидко долучилися до надання допомоги біженцям, евакуації та прийняття постраждалих осіб. Церква «Сіон» в м. Луцьк організувала волонтерську роботу на пункті пропуску Устилуг-Зосін, щоб послужити людям, роздаючи гарячу їжу.

Церкви «Спасіння» та «Христа Спасителя» м. Луцьк цілодобово готові надавати притулок, сховище, ліки та їжу усім, кому це необхідно.

Брати та сестри з сіл Чемерне та Довге Рівненської області зібрали продукти харчування, частина з яких вже завантажена на Харків, інша – буде відправлена вже наступними рейсами.

Громада села Карпилівка за годину зібрала біля Дому Молитви до 10 тон продуктів і різних побутових речей для вимушених переселенців з Києва.

«Наші люди в багатьох містах сьогодні в великій нужді і страху. Вчора ввечері я повернувся з під Києва з людьми, яких змогли евакуювати. А сьогодні зранку вже знову в дорозі до Києва, там брати просять продуктів. Скільки змогли за ніч зібрати – веземо декількома машинами. Багато людей просяться, щоб їх забрати звідти. Будемо вивозити по можливості. – каже єпископ УЦХВЄ, пастор церкви с. Карпилівка Володимир Бричка. – Для когось ночі довгі, а я вчора повернувся з Києва о 23:00 з 40-ма жіночками і дітками в село. Деякі з них навіть своїх чотирилапих друзів вивезли. Туди брати з Глинного загрузили зо дві тони продуктів і від нашого села зо дві. А сьогодні з братами з Сарн від місії «Глорія» відвезли чотири буси продуктів та одягу, і знову евакуювали до 40 людей, серед яких десяток дітей. Це майже 10 годин їзди до Сарн об‘їзними сільськими дорогами безпеки ради. Села Дубно, Глинне, Познань також вже зібрали продукти і готові служити транспортом».

Рівненський штаб гуманітарної допомоги при Рівненському обласному об’єднанні УЦХВЄ продовжує працювати в двох напрямках:
– Допомога людям, що евакуюються.
– Формування та відправка допомоги в райони, де є гуманітарна катастрофа.

03 березня зусиллями Об’єднання було завантажено та відправлено на Київ 15 бусів із допомогою.

«Ми потребуємо Вашої підтримки, тому що багато є потреб, які потрібно задовольнити людям, які потрапили у складні життєві обставини», – звернувся старший пресвітер Рівненського Обласного Об’єднання УЦХВЄ Олександр Коток до членів церков ХВЄ.
«Допомога людям, що постраждали від війни – це новий формат служіння, яке ми починаємо робити з початком війни. – каже пастор церкви «Святої Трійці» м. Рівне Павло Мельник. – Ось щойно завантажили два автомобілі, які зранку відправляться на Харківщину. Нехай Господь проведе безпечною дорогою!»
Тимчасово змінила формат служіння і Рівненська Духовна Семінарія і Академія. Ректор Олександр Трофімчук на сторінці закладу написав наступне: «Продовжуємо молитися за Україну, навчати/проголошувати Слово Боже, щоб приближалися до Бога і спасалися люди. А також створили з семінарії базу для ночівлі і збору та відправки продуктів на Київ».
В містах церкви ХВЄ приймають біженців, годують, шукають місця для ночівлі приїжджих. Пастор Анатолій Славінський повідомив, що підвальне приміщення церкви «Христа Спасителя» м. Костопіль по вул. Сидорова 5Б підлаштоване для прихисту біженців, у випадку небезпеки, повітряної тривоги:

«Ми підготовили необхідні умови, забезпечили захист вікон мішками з піском, тому у нас є можливість:
– отримати прихисток, переночувати, відпочити;
– поїсти, випити гарячого чаю, кави;
– отримати домедичну допомогу;
– отримати духовну підтримку служителів у спілкуванні і молитві».

Церква ХВЄ м. Радивилів організовує збір продуктів, співпрацюючи з Радивилівською ОТГ. Щедро відгукуються на допомогу церкви Деражного, Дубно, Здолбунова, Млинова, Острога, Тинного та інших міст і сіл. Церкви в Сарнах обладнали 30 ліжко-місць, годують людей, працюють також як перевалочний пункт для біженців , що прямують у Польщу.

Старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко звернувся до християн України зі словами підбадьорення:

«Зміцняймося Господом та могутністю сили Його, щоб могли ми дати опір дня злого! Йде духовна і фізична війна. Ми покликані, передусім, вести духовну війну. А для цього необхідно зодягнутися в повну Божу зброю.

Це особливий історичний час для України. На нашу країну напав ворог, об’явили війну. Але не варто панікувати, довіряймо Богові! Бог нас не залишить і не покине! Бог захистить Україну!».

Ми молимося за нашу армію, за воїнів. Ми просимо, щоби Господь давав їм мужності, бо вони захищають сьогодні нашу землю. І ми всі разом, як християни, продовжуємо молитися.

Нам приємно бачити як увесь світ плаче та молиться разом з нами, пропонують свою допомогу.

Щоб відстежувати подальші публікації підписуйтесь на сторінку у мережі Facebook. А також - в Підписатися! Telegram!
Сподобалося - ставимо Like!


Поділіться з своїми друзями! Відтепер ми також в Підписатися! Telegram!

Коментарі

Щоб відстежувати подальші публікації підписуйтесь на сторінку у мережі Facebook.
Вподобати сторінку - ставимо Like!

Популярні дописи з цього блогу

Який переклад Біблії кращий?

Торкаємось сфери пророчих дарів та відкриттів (березень 2024-го року)

Час останній, наближається всьому кінець

Про що звіщав Дух Святий у Збужі?