10 фактів про УЦХВЄ, які вас відверто здивують

В першу неділю після Трійці Українська Церква Християн Віри Євангельської відзначає День братерства. З цієї нагоди публікуємо 10 цікавих фактів про дане Об’єднання.

1. УЦХВЄ – одна з найбільших організацій в Україні з чітко регламентованим членством. Вона об’єднує аж 117 тис. людей з усієї України, різних за віковою категорією, соціальним статусом, політичними поглядами. Причому, членство не є формальним, а самі люди є досить активними. Чи існує бодай якась організація в Україні, яка має подібні показники? Хто ще може об’єднати таку кількість людей однією ціллю, як не Ісус Христос?

2. Українська Церква Християн Віри євангельської входить в п’ятірку найбільших релігійних організацій України, поступаючись лише Українській православній Церкві, Православній Церкві України, Українській Греко-Католицькій Церкві та Всеукраїнському Союзі Церков Євангельських Християн Баптистів.

3. Відтвореному Всеукраїнському союзу церков християн віри євангельської-п‘ятидесятників цьогоріч виповнюється 30 років. Хоча насправді, історія п’ятидесятництва в Україні нараховує 100 років. 25-26 травня 1990 року в Коростені був проведений Всеукраїнський з'їзд, на якому була відновлена діяльність Союзу християн віри євангельської (п'ятидесятників). Об’єднавши в своїх рядах помісні церкви, що належали раніше до різних груп (зареєстрованих у ВСЄХБ, зареєстрованих автономно і незареєстрованних церков ХВЄ і ХЄВ), він таким чином став правонаступником Всепольського Союзу християн віри євангельської.

4. УЦХВЄ – Об’єднання, яке постійно зростає. За 30 років існування Українська Церква ХВЄ збільшилася в чотири рази. Союз церков християн віри євангельської України при відновленні своєї діяльності в 1990 році нараховував близько 430 церков з 55 тис. членів; нині – 1732 церков з понад 117 тис. членів.

5. Найбільша кількість п’ятидесятників в Рівненській області – 34 тис. членів, а також 10 тис. молоді і 20 тис. дітей, що становить майже 30% від загальної кількості членів Союзу і 5% від загальної кількості населення області.
6. Церква п’ятидесятників є досить активною в соціальному служінні. Лише за минулий рік Церквою було організовано понад 118 тис. доброчинних обідів, здійснено опіку в 27 сиротинцях, 90 реабілітаційних центрах, 99 тюрмах.

7. Християни віри євангельської є досить співочими людьми. Майже кожен із них знає десятки пісень напам’ять, а в кожній церкві організовано хори та музичні гурти. Загалом в УЦХВЄ 879 хорів та 691 музичний гурт.

8. Більшість членів УЦХВЄ – жінки. Їх нараховується 61,9 тис., що становить 52,8% від загальної кількості членів.

9. П’ятидесятники – люди доволі розумні. Лише в структурі УЦХВЄ нараховується 1791 Недільних шкіл (6192 вчителів), 20 навчальних закладів, в ефір виходять 15 радіо- та телепрограм, видаються 22 газети та 2 журнали. П’ятидесятники працюють в різноманітних галузях країни, серед них в тому числі є депутати Верховної Ради, мери, науковці, лікарі, вчителі.

10. УЦХВЄ – чи не єдина релігійна організація України, яка має свої церкви в країнах Європи: Іспанії, Польщі, Німеччині, Чехії, Італії, Швеції.

Щоб відстежувати подальші публікації підписуйтесь на сторінку у мережі Facebook. А також - в Підписатися! Telegram!
Сподобалося - ставимо Like!


Поділіться з своїми друзями! Відтепер ми також в Підписатися! Telegram!

Коментарі

Щоб відстежувати подальші публікації підписуйтесь на сторінку у мережі Facebook.
Вподобати сторінку - ставимо Like!

Популярні дописи з цього блогу

У Рівному, вибивши двері, виселили безхатьків фонду «Відвага»

«За віру євангельську», №7 (221), червень 2020

Підсумок тижня: три події, які викликали масове обурення і занепокоєння