Як в Луцьку святкували 90-ліття об’єднавчого з’їзду та заснування Союзу ХВЄ
Урочисте зібрання з нагоди ювілею розпочалось зранку 4 травня 2019 року у Домі молитви церкви «Христа Спасителя», що по вул. Вороніхіна, 14а у м. Луцьку. За підрахунками організаторів було зареєстровано 630 учасників конференції, не враховуючи хор та духовий оркестр. Здійснювалась онлайн трансляція. Її переглядало 200-300 осіб. Глядачі в коментарях просили трошки змінити ракурс зйомки, поставити камеру ближче, але з певних технічних причин зробити це виявилось неможливо. Запевнили, що через тиждень-два з’явиться якісна зйомка.
Ведучий заходу, керівник відділу освіти УЦХВЄ Віктор Вознюк озвучив девіз з’їзду: «побудую Я Церкву Свою, і сили адові не переможуть її» (Матв.16:18). Було згадано про Чарльза Пархама, завдяки якому п’ятидесятництво отримало чіткі богословські рамки та місіонерську спрямованість.
Прозвучав гімн християнства – символ віри «Вірую».
Акцентувалась увага на «благодать Божу, яка навчає» (Тита 2:11).
Було звершено молитву. Хор церкви «Христа Спасителя» виконав пісню «Дізнавсь я про Церкву живую».
Далі лунали привітання від представників церков та органів влади. Єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко у вітальній промові говорив про міцність, надійність і славність будови Церкви Христової. Це єдиний інститут, який проіснував вже 2000 років, і який має вічну основу. «Бо стоїть у Писанні: Ось кладу Я на Сіоні Каменя вибраного, наріжного, дорогоцінного, і хто вірує в Нього, той не буде осоромлений!» (1Петр.2:6)
Гість з Буковини звернувся до присутніх такими словами: «брати любі мої, будьте міцні, непохитні, збагачуйтесь завжди в Господньому ділі, знаючи, що ваша праця не марнотна у Господі!» (1Кор.15:58)
Заступник старшого єпископа ОЦХВЄ Сергій Поднюк згадав відомий псалом із Біблії: «Як то добре і як то гарно, коли брати живуть у згоді!» (Пс.132:1).
Духовий оркестр із с. Горохів разом з хором виконав пісню «За євангельську віру».
«Історія – наче дзеркало заднього вигляду автомобіля. Якщо дивитися тільки туди – буде аварія; якщо не дивитися туди взагалі – аварії теж не минути. Не можна їхати вперед, постійно озираючись назад. Але іноді потрібно обов’язково звірятися з дзеркалом минулого, аби скоригувати свій шлях у майбутнє», – вважає Мокієнко. Аналізуючи історичний досвід попередників, разом з Дмитром Ковалем (дослідником регіонального п’ятидесятництва), вони озвучили важливі уроки та цікаві факти. Наведу декілька тез з виступів:
«Місія – це основна діяльність людей, хрещених Святим Духом.
Багато праці в Союзі було звершено молодими братами, деякі з них навіть очолювали Союзи. А отже і в нас має бути довіра богобоязній та освіченій молоді. Не варто упускати з уваги наполегливість до навчання та прагнення до єдності, які даються в праці під проводом Святого Духа. Фокусуймося не на обмеженнях, а на можливостях.
На успішність раннього п’ятидесятницького руху вплинула побудова структури союзу з акцентом на низову ланку.
Велику силу в справі поширення Царства Божого має молитва. Колись одному брату Бог дав повеління за день відвідати п’ять сіл, і в кожному з них звершити молитву за пробудження. Але одне село відвідати він не встиг. Як результат – у цьому селі й досі немає церкви.
Щоб звершувати працю на ниві Господній потрібно жертвувати достатком і комфортом. На першому з’їзді ХВЄ багатьом доводилось долати десятки кілометрів пішки, бо не у всіх вистачало коштів на транспорт. Делегати з’їзду ночували в сараї.
Інший брат, якого звали Андрон, аби придбати музичний інструмент (трубу), вирішив продати корову. Розпочата ним праця в духовому оркестрі триває й до сьогодні».
До свідоцтва та молитви було запрошено єпископа Степана Веремчука. Гурт «Левит», в знак пам’яті про тих, хто віддав життя за віру виконав пісню «Не стучися в окно моя пташечка». Разом заспівали «Против Церкви воздвигнут вал, она крепость в кольце блокады. Сколько раз сатана бросал к ёё стенам все силы ада… От Пилата до наших дней штаб дьявола ставит козни, их задача – разбить скорей всех борцов за твердыню Божью. Кто сказал побеждать легко, будто всё нам дается даром?.. Сколько братьев-борцов легло, и сестёр молодых и старых…».
Старший пресвітер Рівненського обласного об’єднання ХВЄ Олександр Коток поділився словом на тему єдності. Взявши за основу текст первосвященницької молитви Ісуса за учнів (Івана 17), він показав, наскільки важливою є єдність для Божого народу, а також яким чином її потрібно досягати (перебування в Господньому Слові та Його славі, відділення від зла у світі тощо). Було чітко продемонстровано застосування цих правил в житті першоапостольської Церкви.
Сергій Поднюк говорив про різні рівні відносин з Богом. Він наголошував, що відносини з Богом мають основуватися не на страху чи потребі, а на любові. Головне для Христа почути: «Чи ти любиш мене більше інших?» (Ів.21:16).
Заключну промову мав старший єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко. Тему обрав досить влучну: «братство любіть» (1 Петр.2:17). Аналізуючи старозавітне братство (народ ізраїльський), він показав, як часто існувала загроза втратити єдність, чи навіть більше – ціле коліно Ізраїлю. А далі Михайло Степанович говорив про братство новозавітне, аби воно не повторило помилок з історії. Його засновником є Ісус Христос. Господь показав нам, хто є нашим братом і якими мають бути відносини між братами.
Промова єпископа викликала особливу увагу присутніх, адже були підняті досить конкретні проблеми: сімейні клани, церковний сепаратизм, жага до лідерства. Досить сміливі заяви він робив, кидаючи фрази, які запам’ятовуються назавжди. «Ми жили в радянській системі, яка, на жаль, відобразилася і на наших церквах», «Для чого Бог нам дав Святого Духа? Щоб ми галасували в зібраннях?». Або чого вартує тільки фраза: «Закохались в проекти й програми»? Коротко, а є над чим порозмірковувати. Говорив він це у присутній йому манері, так, щоб думки легко сприймалися і були почуті. Інколи використовував якісь цікаві і незвичні речі.
«Мені закидають: «Паночко стоїть з попами». Не я з ними, а вони зі мною [стоять]».
«Маємо в Союзі понад 115 тис. членів. Але то мало! Хочу, щоб нас було пару мільйонів! Хто «за»? Ставлю на голосування». Пауза. Після піднятих рук: «Проголосували! Значить буде».
Усі ці ілюстрації лише загострювали інтерес до піднятої теми, головна ж думка залишалася бути головною: «братство любіть». «З часів утворення Церкви існує багато недоліків, але над ними працює Христос. Тому, щоб уникнути багатьох проблем, нам варто стояти під авторитетом Божого Слова і любити один одного», – підсумував Паночко.
Далі була молитва, пісня одна, пісня інша, об’яви, знову молитва, знову пісня…
Відлунням з тієї пісні лунають слова: «Блаженні праведники всі. Вінець їх жде у небесах. Мій друже, стан свій перевір. Бо вже близький прихід Христа».
Сонце вже сідає низько, скоро ніч прийде. День Господній зовсім близько… Що ж мене там жде?..
Щоб відстежувати подальші публікації підписуйтесь на сторінку у мережі Facebook. А також - в
Telegram!
Сподобалося - ставимо Like!
Поділіться з своїми друзями! Відтепер ми також в

Ревнуйте о Молитве - чтоб Господа взыскать! И в День Пятидесятый придёт к вам Благодать! И на иных языках - придут к вам Небеса! Ведь только в Духе Святом - вам Истина дана! Аминь! Жив Владыка Всемогущий! / стихи ЦХВЕ - автор Светлана Камаскина/
ВідповістиВидалити