Відбулась звітна річна конференція УЦХВЄ у Рівненській області

12 січня 2019 року в церкві «Святої Трійці» м. Рівне відбулась обласна звітна конференція служителів Рівненського Обласного Об’єднання Української Церкви Християн Віри Євангельської. На конференцію завітали старший єпископ УЦХВЄ М.С. Паночко, єпископ Волинського Обласного Об’єднання УЦХВЄ М.І. Близнюк, ст. пресвітер Хмельницького Обласного Об’єднання УЦХВЄ Р.М. Мурах, а також близько 500 пресвітерів, дияконів та керівників молоді з Рівненщини.

Усі присутні разом заспівали відому різдвяну пісню «Нині радість стала».

Розпочав конференцію ст. пресвітер УЦХВЄ у Рівненській області Олександр Коток, закликавши присутніх до молитви. В основу своєї промови він зачитав текст Мт.21:33,34 (уривок із притчі про виноградарів).

«Власником винограднику є Господь! За Його ініціативою цей виноградник був посаджений, за Його підтримки він розростався, і завдяки Його охороні він був збережений. Власником Церкви також є Господь! Він набув її власною кров’ю (Дії 20:28). По Його ініціативі вона була створена, завдяки роботі Святого Духа вона існує, і завдяки Божій охороні вона існуватиме далі... Господь над нею поставив Свою огорожу. Тим не менше, Він довірив Свій виноградник винарям. Це означає, що Бог довіряє людям, наділяє їх певними повноваженнями. І це свідчить, з одного боку, про великі привілеї, а з іншого – про велику відповідальність. Адже обов’язково настане час збору врожаю», – наголосив Олександр Адамович.

Після звершеної молитви гурт «Християнин» служив співом. Єпископ Волинського Обласного Об’єднання УЦХВЄ Михайло Близнюк виголосив проповідь та звершив спільну молитву.

Опісля розпочалась звітна частина конференції: після вибору головуючого (Михайла Паночка) та відповідального за ведення протоколу (Олександра Третяка) служителі області заслухали звіт ст. пресвітера Олександра Адамовича Котка.

У складі Рівненського обласного об`єднання УЦХВЄ наразі маємо:

– 309 церков;
– 33209 членів церков;
– 1240 тих, хто прийняли водне хрещення;
– 231 рукопокладених пресвітерів;
– 542 рукопокладених дияконів;
– 161 не рукопокладених пресвітерів та дияконів;
– 10119 молоді;
– 200 керівників молоді;
– 188 місіонерів направлених церквами;
– 392 хорових церковних колективів.

Читайте також про цю подію на офіційному сайті УЦХВЄ: Понад 1200 нових членів охрестили за рік на Рівненщині – репортаж з обласної звітної конференції

Впродовж минулого року декілька служителів церков Рівненщини, закінчивши свою земну мандрівку, перейшли у вічність. В зв’язку з цим Михайло Степанович закликав усіх присутніх заспівати псалом «Гора Сіон, гора Свята». Незвично та досить приємно було чути щирий братній спів. Молоді та старші служителі, діючі пресвітери та диякони, керівники молоді та відповідальні за відділи, одним словом ті, хто нині несе працю у Господньому винограднику, раптом поринули думками у майбутнє:

«Там бур нема: то край спокою. Там радості лунає спів,
Там всі в красі, у сяйві щастя, Там вже нема похмурих днів...
О, скоро, скоро я там буду З Христом на тій горі святій;
Він спас мене Своєю кров’ю, Він Відкупитель,Пастир Мій».

А далі знову розглядали практичні питання земного служіння. Віталій Зозуля зачитав звіт Ревізійної комісії.

Ростислав Мурах поділився словом настанови – проповіддю, що мала назву «Прийди, вогонь Святого Духа». На прикладі служіння Іллі (1Цар.18:37-39) він сформулював ряд актуальних тез:

«Ми всі потребуємо дії Святого Духа. Він може зробити те, що не можуть зробити ані докори, ані застереження. Ваал цього світу не дасть відповідь на наші потреби, на потреби людей. Те, що робить Церква, у світі не робить більше ніхто!
Погляньте на Іллю, він полив жертву водою тому, що вода була самою дорогою в той час засухи. Жертвуймо для Бога найдорогоцінніше, і зійде вогонь на нашу жертву.
Люди кричали: Господь є Бог, Господь є Бог! Коли в наше життя приходить Святий Дух, то пильнуймо, щоб був видний Христос, щоб слава віддавалась Йому».

Слово до молитви мав перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ Анатолій Козачок. Він зачитав текст із Писання (Дії 3:1-8) та поділився деякими думками.

«Нам потрібно навчитися використовувати Божу благодать, показувати людям надію – Ісуса Христа. Допомагаймо людям досягати результату, навчімось бути вдячними для Бога», – говорив Анатолій Миколайович.

Гурт заспівав пісню. Старший пресвітер області розповів про певну реорганізацію структури Рівненського Обласного Об’єднання УЦХВЄ, згідно якою уся область є поділеною на чотири регіони, а на чолі кожного регіону призначений відповідальний служитель.

У другій частині відбулась панельна дискусія: «Українська Церква Християн Віри Євангельської: виклики сьогодення, стратегія майбутнього», у якій взяли участь О.А. Коток та М.С. Паночко.

Перше запитання стосувалось зміни назви Церкви (чому з назви Союзу забрано слово «п’ятидесятники»). Далі говорили про загрозливі виклики в національному та регіональному масштабах (виїзд молоді закордон, пасивність багатьох членів, загроза секуляризації (церква стає світською), збереження єдності поглядів, мудре використання свободи, збереження молодого покоління в церквах). Не обминули й теми «Церква і політика» (війна на сході, участь християн в політиці та ін.). Задали запитання і відносно Томосу (погляд п’ятидесятників на цю подію) та про співпрацю з іншими п’ятидесятницькими об’єднаннями (найперше, з т.зв. «не реєстрованим» братством).

Заключне слово сказав Михайло Паночко. Давши декілька актуальних для церкви рекомендацій (про фінансовий обік, ведення книги протоколів, книги обліку для внутрішнього користування тощо), єпископ залишив побажання: «Нехай кожного часу одежа твоя буде біла, і нехай на твоїй голові не бракує оливи!» (Екл.9:8).

Після почутих духовних і практичних настанов служителі звершили спільну молитву. Окремо були звершені молитви за почесних пресвітерів (тих, які за віком і станом здоров’я передали служіння – пр. церкви с. Повча Хомич Марко Терентійович та пр. церкви с. Березово Хомич Петро Миколайович) та за тих, кого обрали на різні служіння впродовж звітного року.

Божого благословіння у році поточному!

Щоб відстежувати подальші публікації підписуйтесь на сторінку у мережі Facebook. А також - в Підписатися! Telegram!
Сподобалося - ставимо Like!


Поділіться з своїми друзями! Відтепер ми також в Підписатися! Telegram!

Коментарі

Щоб відстежувати подальші публікації підписуйтесь на сторінку у мережі Facebook.
Вподобати сторінку - ставимо Like!

Популярні дописи з цього блогу

Який переклад Біблії кращий?

Торкаємось сфери пророчих дарів та відкриттів (березень 2024-го року)

Про що звіщав Дух Святий у Збужі?

Час останній, наближається всьому кінець