#46 Чотири поради місіонерам

Нещодавно я читав книгу Патріка Джонстоуна і Діна Мерріла «Служіння Богу в сучасному місті». Він виділяє 8 кроків, які допоможуть досягти успіху в служінні євангелізації. Назву деякі, трохи перефразувавши.

1. Моліться за місцевість.

Є багато причин для того, щоб молитися. Молитва – це ключ до перемоги над силами зла і поширення Христового світла.

«Отже, перш над усе я благаю чинити молитви, благання, прохання, подяки за всіх людей, за царів та за всіх, хто при владі, щоб могли ми провадити тихе й мирне життя в усякій побожності та чистості. Бо це добре й приємне Спасителеві нашому Богові, що хоче, щоб усі люди спаслися, і прийшли до пізнання правди» (1Тим.2:1-4)

Ключова думка тут: Бог хоче спасати людей. Для цього потрібно молитися. Це велика таємниця спасіння: у справі спасіння Бог задіює інших людей. Багато Він спасає на молитви інших.

2. Досліджуйте місцевість.

Богу відомо все, про кожну людину і місцевість. Але проблема в тому, що нам це не відомо. Ті, хто звершує роботу Божу повинні діяти зі знанням справи, а не за припущеннями. Інший місіонер Рей Бакке одного разу так описав своє служіння в Чикаго: «Мені потрібно було вивчити місто, оскільки, не знаючи його, я не зміг би його любити». Він часто порівнював дослідження міста з підготовкою до проповіді.

Ти маєш знати місцевість, і місцевість має знати тебе. Ось чому ми кажемо, що ефективніше, коли служитель /пресвітер місцевий, а не приїжджий (приїхав, провів зібрання і поїхав).

Одна велика церква заснувала десять інших церков. Вони кажуть: «Ми робимо те саме, що робив Мойсей, коли посилав розвідників, аби ті вивчили ханаанську землю. Ми збираємо інформацію про обличчя нашого міста, після чого розповідаємо про це у своїй церкві. Потім, як Ісус Навин і Калев, ми надихаємо їх бути мужніми».

3. Боріться з бідністю і протистійте проявам зла.

Люди хочуть не лише слухати, але й бачити вчинки. Сьогодні є велика проблема бідності, в селах особливо. Але на це ніхто не звертає увагу, нікому немає діла до бідних.

За даними багатьох міжнародних організацій, рівень бідності в Україні зріс до 50%, за межею бідності перебуває близько 19 мільйонів українців.

Слова Ісуса, на які мало хто звертає увагу: «завжди бо бідних маєте з собою... і коли захочете, можете їм добро чинити» (Мр.14:7).

Існують різні форми служіння нужденним:

1) Надавайте цільову допомогу, особливо після травматичних подій. Будьте першими, хто відгукується на людське горе. Приклад перші християни: почувши, що буде голод в Юдеї, віруючі в Антіохії відгукнулися (Дії.11:28-29)

2) Проводьте заходи, на яких можна підкріпитися і душею, і тілом. Якщо є можливість, нагодуйте, обігрійте і т.д.

3) Закликайте нужденних до самодостатності, вкладайте в наступне покоління. Ви можете організувати навчання з дітками, запросити на ці заняття віруючого вчителя, який знає англійську мову, чи математику і покращувати на цих курсах їхні знання. Перед навчальним роком чи посеред року допоможіть дитині в навчанні. Дехто допомагає вчити уроки і т.д.

Але не просто надавайте гуманітарну допомогу, а робіть це «в Ім’я Ісуса». Бо основна задача Церкви – проповідувати Царство.

Роблячи добрі діла, ви здобуватимете право проповідувати тим людям.

4. Будуйте здорову церкву.

Яка це здорова церква? Церква, яка практикує учнівство. Будьте відкриті до людей.

Душа людини мучиться, багатьом не вистачає спілкування, люди томляться у гріхах. Лише Церква може задовольнити потреби людей! А міняє долі людей Євангелія. Бо це сила Божа на спасіння кожному, хто вірує!

Церква – це свічник у місті чи селі. Нехай не гасне цей вогонь, запалюйте його і підтримуйте. Підтримуйте одне одного, підбадьорюйте, служіть один одному!

Щоб відстежувати подальші публікації підписуйтесь на сторінку у мережі Facebook. А також - в Підписатися! Telegram!
Сподобалося - ставимо Like!


Поділіться з своїми друзями! Відтепер ми також в Підписатися! Telegram!

Коментарі

Щоб відстежувати подальші публікації підписуйтесь на сторінку у мережі Facebook.
Вподобати сторінку - ставимо Like!

Популярні дописи з цього блогу

Який переклад Біблії кращий?

Час останній, наближається всьому кінець

Десять цікавих та повчальних фактів із життя Віктора Боришкевича

#60 Бути оправданим