#64 Бог будує

«Отже, ви вже не чужі й не приходьки, а співгорожани святим, і домашні для Бога, збудовані на основі апостолів і пророків, де наріжним каменем є Сам Ісус Христос, що на ньому вся будівля, улад побудована, росте в святий храм у Господі, що на ньому і ви разом будуєтеся Духом на оселю Божу» (Еф.2:19-22)

«нехай кожен пильнує, як він будує» (1Кор.3:10)

Бог будує, ворог руйнує. Пастир збирає овець, а вовк – розганяє. А кому сприяємо в житті ми?

В Мт.16:18 Ісус говорить: «побудую Я Церкву Свою» . Ап. Павло в Еф. 2:19-22 говорить про будівлю, яка зростає в досконалості. В 1Кор.3:6-17 Павло показує, що будівництво Божого дому довірено людині. Він дозволяє людям стати «Його співробітниками»: «Бо ми співробітники Божі, а ви Боже поле, Божа будівля» (1Кор.3:9).

Чи є наше життя, наша поведінка, наші слова вкладом в цю «будівлю»? «Все мені дозволено, але не все збудовує» (1Кор.10:23). В церкві нехай «все це буде на збудування» (1Кор.14:26).

Наше відношення, наші розповіді про зібрання, наш стан душі – все це або служить для збудування, або грає на руку ворога.

Збудувати споруду, камінь за каменем – це довга і тяжка праця. Вона потребує старань. Це видно на прикладі Єздри. А зруйнувати – справа миті. Одного дня халдеям вистачило, щоб зруйнувати храм Соломона, який будувався багато років.

«час руйнувати і час будувати» (Екл.3:3). Спочатку треба розчистити площадку, упередження, хибні ідеї. Якщо Бог хоче забрати багато що, то лише для того, щоб побудувати на цьому місці щось краще і досконаліше. Може здатися, що зараз час руйнування – руйнується все, і Церква страждає. Але Бог таким чином будує, очищає, вдосконалює.

Дуже важливо з якою ціллю ми будуємо і на якій основі. Цар юдейський Йоаким захотів побудувати собі просторий дім і пофарбувати його в червоний колір. Ціль вже невірна. Матеріали будівництва теж. Бо будував на неправді. До нього були такі слова: «Горе тому, хто несправедливістю дім свій будує, а верхні кімнати безправ'ям, хто каже своєму ближньому працювати даремно, і платні його йому не дає, що говорить: Збудую собі дім великий, і верхні кімнати широкі! І вікна собі повирубує, й криє кедриною, і малює червоною фарбою... Хіба твої очі та серце твоє не обернені тільки на користь свою» (Єр.22:13,14,17).

Неправильна ціль була і при будівництві Вавилонської Вежі: «Зробимо собі ім’я» (Бут.11:4). Той, хто шукає власної слави не угодний Богу. Замість каміння у них була цегла – творіння рук людських. В нашому служіння є «людське» і «Боже». Маємо працювати над тим, щоб «людського» було менше – менше нашого, амбіцій, власних переконань і т.д.

Ной теж будував. «Вірою Ной, як дістав був об'явлення про те, чого ще не бачив, побоявшись, зробив ковчега, щоб дім свій спасти» (Євр.11:7). То яка основа була в Ноя, на чому він будував? В основі було лише слово від Бога, що треба будувати, бо буде потоп. Зауважте, ніякі емоції не були в основі. Емоції могли говорити протилежне: який там потом? Стільки часу і ніякого дощу, скільки можна? Лише слово від Бога! Яке наше відношення до Слова?

Біблія не говорить нам, якими були будівельники ковчегу. Цілком можливо, що не один Ной трудився над ковчегом. Певні види робіт могли виконувати і інші люди, наприклад, заготовляти матеріали і постачати Ною. Ті, хто там працював і ті, хто були свідками будівництва, мали безпосередній дотик із засобом спасіння, але ніхто не прийняв його. Це серйозна думка для тих, хто виховувався в християнській сім’ї, хто «скуштували доброго Божого Слова та сили майбутнього віку» (Євр.6:5), хто їв і пив перед Господом (Лк.13:26), але не дивлячись на це, ще «не ввійшли в ковчег».

Щоб відстежувати подальші публікації підписуйтесь на сторінку у мережі Facebook. А також - в Підписатися! Telegram!
Сподобалося - ставимо Like!


Поділіться з своїми друзями! Відтепер ми також в Підписатися! Telegram!

Коментарі

Щоб відстежувати подальші публікації підписуйтесь на сторінку у мережі Facebook.
Вподобати сторінку - ставимо Like!

Популярні дописи з цього блогу

Який переклад Біблії кращий?

Час останній, наближається всьому кінець

Десять цікавих та повчальних фактів із життя Віктора Боришкевича

«За віру євангельську», №10 (272), жовтень 2024